Şanssızlık mı beceriksizlik mi?

30.Nisan.2017

Trabzonspor-Gençlerbirliği maçına galibiyet için çıkmıştı. Alacağı üç puanla Avrupa hedefine ulaşmak önemliydi. Ersun hoca kazanmak istediği için Rodallega ve N’doye ile çift santrafor başladı. İlk yarıda istediği oyun şeklini rakibine kabul ettiremeyen bir görüntü verdi Bordo-Mavililer.

Gençlerbirliği takımı daha çok mücadele etti, daha çok koştu. Trabzonspor’da Yusuf’un asistinde Rodallega yüzde yüz golü kaçırdı.

Gençlerbirliği’nin girdiği gol pozisyonlarda Onur başarılı gözüktü. Orta sahada Okay’ın sakatlanıp çıkması Trabzonspor’un rakibine daha çok pas yapma fırsatı verdi.

Gençlerbirliği ilk yarıda 8 korner kazandı. Trabzonspor ilk yarıda 3 korner kazanmıştı.

Bu da nasıl bir maç olduğunu ilk yarıda ortaya koydu. İkinci yarıya ise müthiş presle başlayan Trabzonspor rakibini adeta sahadan silmesine rağmen Rodallega-Olcay’ın beceriksizlikleri, girdikleri pozisyonlardan gol çıkaramamaları Trabzonspor adına büyük şanssızlıktı.

Futbolda bunlar olabilir. Bir takım bu kadar gol pozisyonuna girer. Serdar Gürler'in "milli takımda ne işi var" diyenlere bugün oynadığı futbolla Fatih Terim’i haklı çıkardığını görüyoruz. Sahanın en iyi oyuncusuydu.

Trabzonspor'un bu kadar çok pozisyonu üretmesine rağmen gol bulamaması beceriksizlikti. Kaleci Hopf kritik 2-3 tane pozisyon çıkardı.

Trabzonspor takımı ikinci yarıda muhteşem bir görüntü verirken ilk yarıdaki oyunun o maçlarda yüksekteki şablon oyuncuların yorgun olduğunu gösterdi. Sonuca gelindiğinde taraftarın ilgisizliğinden üzüldüm. Önümüzdeki 5 maçta alacağımız sonuçlarla Avrupa’ya gideceğimize inanıyorum. Taraftarların da takıma sahip çıkmasını istiyorum.