Kazanmak için üreteceksin arkadaş!

30.Nisan.2017

Maçı kazanmak istiyorsan orta sahada üretip önde basacaksın.

Aksi takdirde pozisyon bulup gol atman mümkün olmaz.

Trabzonspor her nedense dün akşamki maçta orta saha üstünlüğünü bir türlü yakalayamadı. Buna rağmen önemli net gol pozisyonları buldu. Bordo-Mavililerin yakaladığı gol pozisyonlarında final pasları müthiş, gol vuruşları ise kötü idi.

Oyunun ilk yarısında Trabzonspor, Gençlerbirliği karşısında üstünlük sağlayamadı. Maçın ikinci yarısında ise oyunu öne çekip, rakip alanda baskı kurmaya çalıştı. Bu da ister istemez Trabzonspor’u, Gençlerbirliği karşısında daha iyi gösterdi.

Olcay attığı bir-iki pasın dışında genelde silik bir oyun oynadı. Her zaman söyledim ve tekrarlıyorum: Trabzonspor’un bana göre hücumda en etkili ismi Olcay Şahan’dır.

Eğer Olcay oyununu iki veya üç vites yukarı çekerse Trabzonspor pozisyon üretiyor ve sonucunda da golü buluyor. Yusuf Yazıcı da, Olcay abisine uymuş olacak ki o da Gençlerbirliği karşısında tutuk bir oyun sergiledi.

Trabzonspor ikinci yarıda rakibine baskı kurmasına rağmen Rodallega ve N’Doye adeta gol kaçırma yarışına girdiler. Bunlara Olcay’ı da ekleyebiliriz. Bordo-Mavililerin karşısında çok iyi olmasa da koşan, mücadele eden, direnen bir Ankara ekibi vardı. Rakip, Trabzonspor’un hücum gücündeki silahlarını iyi marke ederken Bordo-Mavililere kendi sahasında boş alan da bırakmadı.

Daha doğrusu alan markajı ile adam markajını iyi yaptılar. Her nedense Gençlerbirliği karşısında Trabzonspor’u biraz savruk ve dağınık buldum. Tamam kazanma arzusu vardı, istekliydiler ama bunu sonuca yansıtamadılar.

Trabzonspor Gençlerbirliği karşısında kanatları da yeterli derecede kullanamadı. Kenar bekleri Mas ve Pereira her nedense bu maçta kenarlarda istenilen kadar etkili olamadılar.

Bu da Trabzonspor’un hücumdaki gücünü etkiledi. Trabzonspor bu kadar savruk oynamasına rağmen pozisyon buldu. Ancak buna mukabil Gençlerbirliği de zaman zaman Trabzonspor’un kalesini yokladı.

Hatta iki pozisyonda Onur gole izin vermedi. Sonuç olarak hedefinde Avrupa kupaları olan Trabzonspor, ligde hiçbir iddiası olmayan Gençlerbirliği karşısında iki puan kaybetti.

Kaybedilen puanlarla inşallah Akyazı’nın büyüsü, o taraftar topluluğu bozulmaz.