Fırtına Gençler’i deviremedi

30.Nisan.2017

İkinci devrenin şampiyonu Trabzonspor’un Gençler’e takılması moralleri bozdu. Nedeni ise ortaya konulan kötü futbol. Rakibin üzerine gittikçe giden ama bir türlü beklenen golü atamayan bordo-mavililer seyircisine saç baş yoldurdu.

Bakıldığı zaman zayıf rakibi karşısında patlama yapması beklenirken sahadan berabere ayrılan bordo-mavili futbolcularda bir performans düşüklüğü ve konsantrasyon eksikliği görülüyor.

Maçın başından beri saçma işler yapılmasına ses çıkarmayan Ersun Yanal da beklenen değişiklikleri yapmayarak bu beraberlikte pay sahibi olanlardan. Diyeceksinizki bir maçta kötü oynandı diye yaygara koparmaya gerek var mı?

Eğer Avrupa’yı hedefe koymuşsan bu tür hatalar yapmaman gerekir. Ona göre işi sıkı tutarsan hedefine ulaşırsın, aksi halde rakiplerin de uyumuyor, onların da kendilerine göre hedefleri olduğunu unutmak gerekir.

Maçın geneline bakıldığında gol yollarında etkili olunmaya çalışılsa da başarısızlık ağır basıyor. Onca pozisyonun harcanması ve gol olmaması üzerinde durulması gereken bir sorun. Bu sorunu aşmanın yolu biraz daha dikkat ve ciddiyet