Erdoğan’dan Irak ve Suriye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜMSİAD Genel Kurulunda Sincar harekatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: Bir gece ansızın gelebiliriz.

29.Nisan.2017
Erdoğan’dan Irak ve Suriye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haliç Kongre Merkezi'nde katıldığı TÜMSİAD Genel Kurulu'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Avrupa ülkelerine sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan Sincar operasyonuna ilişkin de "Bakın 200'den fazla terörist orada halettik. En önemli merkezlerini vurduk. Niye bu milletle oyun olmaz. Bir gece ansızın gelebiliriz." dedi.

Erdoğan konuşmasında özetle şunları kaydetti: 

Ülkemizde artık kimlerin başka güçlerin emrinde birer ihanet çetesi olarak faaliyet gösterdiği, kimlerin de Allah'ın rızası yolunda gayret sarf ettiği tüm açıklığıyla ortaya çıkmıştır. Müslümanın aynı delikten tekrar tekrar ısırılmayacağı tavsiyesini aklımızdan hiç çıkarmadan tüm ihanet çetelerinin kökünü kazımakta kararlıyız. Ülkesine ve milletine sadakatle bağlı, İslam aleminin birliği ve beraberliği, tüm insanlığın hayrı için çalışan herkese kapımız da kalbimiz de sonuna kadar açıktır.

3 HAFTA GEÇMEDEN DARBE YAPTILAR

Sizler hep yanımızda oldunuz. Gönül birlikteliğimiz devam edecektir. Bu saldırılar şahsımıza ait değil milletin kendinedir. demiştik. Bu sözlerin ardından 3 hafta geçmişti ki Türkiye en alçak darbe girişimiyle karşılaştı. FETÖ ihanet şebekesinin yaptığı alçaklık unutulamaz. Yarab bizleri bu aziz millete hizmetkar kıldığın için ne kadar hamd etsek azdır. Bu ülkeye diz çöktüreceklerini sananlar, geleceğin Türkiye'sinin hamlelerini çaresizce izliyorlar.

Terör örgütlerine karşı en büyük başarılarımızı elde ediyoruz. FETÖ'nün her alandan sökülmesi için büyük adımlar atıyoruz. Bu vücudumuzdaki öyle bir virüs ki, bunun her yerden temizlenmesi gerekiyor.

BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ

Sınırın ötesinden de PYD'yi vuruyoruz. Biz hep şuna inandık fetih yakındır. Fethin yakın olduğuna inananlar şuna inanırlar: Yardım sadece Allah'tandır. 3 bini aşkın DEAŞ'lıyi etkisiz hale getirdik. Şimdi hedef: Münbiç. Biz diyoruz ki, Rakka operasyonunu yaparız ama yanınıza terör örgütlerini almayın. Terör örgütlerinin iyisi kötüsü olmaz. Hepsi kötüdür.

Bu kadar ülke ele ele verelim: Rakka'yı mezar ederiz. Bakın 200'den fazla terörist orada halettik. En önemli merkezlerini vurduk. Niye bu milletle oyun olmaz. Bir gece ansızın gelebiliriz.