Ersun Yanal ders veriyor

Karabük maçı öncesi, son iki maçta yapılan hataları düzeltmek için çabalayan Yanal özellikle orta sahada yapılan top kayıpları üzerinde duruyor.

02.Mart.2017
Ersun Yanal ders veriyor

DÜZELTECEĞİZ

Trabzonspor’da yarın akşamki Kardemir Karabükspor maçı öncesi geri sayım sürerken, Teknik Direktör Ersun Yanal, bazı sorunları gidermek için mücadele ediyor. Son iki haftada orta sahada çok top kayıpları yaptıklarını söyleyen Yanal, bu konu üzerine yoğunlaştı. Deneyimli teknik adam, antrenmanlarda “Orta sahada yapılan top kayıpları savunmada bizi zorladı. Ayrıca bu durum oyun ritmimizi bozdu. Bunları düzeltmek zorundayız” diyerek futbolcularına bu konuda ders veriyor.

BASKI ÖNEMLİ

Cezası sona eren Okay’ın Karabük maçında forma giyecek olmasıyla bu sorunu biraz olsun çözeceğini düşünen Yanal, “Karabük karşısında istekli, rakibi oynatmayan, sahada basmadık yer bırakmayan coşkulu bir Trabzonspor olmalı. Orta sahadaki baskı bizim için çok önemli. Düşündüklerimizi sahaya yansıtırsak her şey lehimize olur” dedi. Yanal’ın bu konuda Olcay, Onazi, Okay, Castillo ve Yusuf Yazıcı’ya büyük iş düştüğünü söylediği belirlendi.