23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı

23.Nisan.2017

Türkiye Cumhuriyetinin geleceği ve varisi olan minik evlatlarımızın günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün dünyada eşi benzeri  olmayan bütün ömrünü bu ülkenin insanına, geleceğini adayan o muhteşem gözlerine insanın bakmaya cesaret edemediği MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün evlatlarımıza armağan ettiği büyük gün. Belki çocuğu yoktu ama onu dünya üzerinde seven milyonlarca çocuğu var şu an.

Çocuklara bayram diye bir kavramı ortaya atan tek ülkeyiz. 23 Nisan bir çocuk bayramı olmanın ötesinde derin manalar ifade eden bir gündür. Milli Mücadele’nin yapılışındaki şartlar ve Milli Mücadele’yi yapan ruh, milli iradeden çıkan ruh olduğu gerekçesiyle çocuklarımızın 23 Nisan’ın çok anlaması ve kavraması gerektiğini düşünüyorum. Bugün çocuklarımız; tüm dünya çocukları ile el ele bu büyük bayramı kutlamakta.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk milletinin kendine olan güvenini kutlamasıdır. Bu nedenle her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anlamı doğrultusunda çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz.Tüm sorunların eğitimle aşılanacağını ve aile sevgisinin de çocukların bazı şeyleri kavramasında çok önemli olduğu kanaatindeyim.Çocukların geleceğine bir nebze de olsa katkıda bulunmak bizleri çok sevindirmektedir. Çünkü gelecek nesilden tüm ülkenin büyük beklentileri vardır.

Toplumun modern ve medeniyet  özlemini gelecek nesilin daha iyi taşıyıp, yaşayacağına inanıyorum. Gözlerinde geleceğe dair umut pırıltıları olan çocuklarımız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hediye ettiği bayramları coşku içinde yaşayabilmek adına özellikle hükümetler ellerinden geleni yapmalıdır. Hiçbir fedakarlıktan kaçınılmamalıdır ve hedef dünyada ATATÜRK’ün MUASIR MEDENİYETLER seviyesine çıkmak olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin bayramını kutluyor 23 Nisan sevincinin sürekli olmasını diliyorum.