Turisti getir desteği götür

Turist getiren seyahat acentelerine uçak başı verilen 6 bin dolar destek kapsamına alınan ve aralarında Trabzon Havalimanı’nın da bulunduğu 12 havalimanının tebliğinde değişiklik yapıldı.

21.Nisan.2017
Turisti getir desteği götür

DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİ

Türkiye'ye tüm dünyadan turist getirecek A grubu seyahat acentelerine uçuş başına verilen 6 bin dolarlık desteği almak isteyen acenteler, geçen ay yapılan uçuşlar için 2 Mayıs'a kadar başvurabilecek. "Ülkemize Turist Getiren A Grubu Seyahat Acentelerine Destek Sağlanması Hakkında Kararın Uygulama Usul ve Esaslarına Dair Tebliğ", Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tebliğde, A grubu acentelere sağlanacak desteğe ilişkin usul ve esaslar var.

KİMLER YARARLANACAK?

Destekten en az 100 yolcusu bulunan bir uçak ile Antalya Gazipaşa-Alanya, Antalya, Dalaman, Milas-Bodrum, Adnan Menderes, Zafer, Trabzon, Çardak, Süleyman Demirel, Hasan Polatkan, Ordu-Giresun ve Samsun Çarşamba havalimanlarına turist getiren acenteler yararlanacak. Destekten İran'dan bu havalimanlarına ulaşmak üzere diğer havalimanlarından gerçekleştirilen seferlerden seyahat acenteleri de faydalanabilecek.